Czym się sugerować przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Czym się sugerować przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Wykańczasz nowo wybudowany dom, a ostatnią rzeczą, jakiej Ci brakuje, są drzwi zewnętrzne? A może planujesz wymianę starych, nieszczelnych drzwi na bardziej nowoczesne? Jeśli nie wiesz, na jaki model się zdecydować lub na co zwracać uwagę przy wyborze, potraktuj ten artykuł jako krótki poradnik.

Drzwi wejściowe to wizytówka domu, dlatego warto zadbać o ich atrakcyjny wygląd, który powinien być spójny ze stylistyką całego budynku. Jednak design to nie wszystko! Nie można bowiem zapomnieć o bezpieczeństwie i komforcie – dobre drzwi zewnętrzne muszą nam je zapewnić. Czym więc sugerować się podczas ich wyboru?

 1. Materiał

  Drzwi zewnętrzne mogą zostać wykonane z różnego rodzaju materiałów. Producenci oferują drzwi plastikowe, drewniane, jak również metalowe. Wybór będzie zależeć od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz budżetu.

 2. Design

  Wybierając drzwi zewnętrzne, należy wziąć pod uwagę stylistykę całego domu, a następnie dopasować do niego wygląd drzwi wejściowych. Możemy wybierać spośród bogatej palety kolorystycznej, zdecydować się na efektowne zdobienia, a także postawić na model z szybką.

 3. Prawe czy lewe?

  Pytanie, na które z pewnością musiałeś odpowiedzieć również podczas zakupu drzwi wewnętrznych. W tym przypadku decyzja zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Przypominamy – z drzwiami prawymi mamy do czynienia wtedy, gdy, otwierając drzwi na siebie, zawiasy znajdują się po prawej stronie, z kolei drzwi lewe mają w takiej sytuacji zawiasy po lewej stronie.

 4. Energooszczędność

  Bardzo istotna kwestia, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi. Współczynnik przenikania ciepła nie powinien przekraczać wartości 2,6 W/(m2*K), a im jest ona mniejsza, tym lepiej dla energooszczędności drzwi.

 5. Bezpieczeństwo

  Drzwi zewnętrzne powinny być antywyważeniowe, za co odpowiada np. potrójne ryglowanie. Co więcej, wyróżniamy sześć klas odporności RC, gdzie klasa 1 to drzwi standardowe, które opierają się wyłącznie sile fizycznej, z kolei klasa 5 i 6 to drzwi pancerne. Najbardziej popularnymi są drzwi w klasie 2 i 3 o podwyższonej wytrzymałości, odporne na użycie prostych narzędzi oraz łomu.

Wybór drzwi zewnętrznych – fachowe wsparcie specjalistów dla Klientów z Legionowa i okolic

Kupując drzwi zewnętrzne powinniśmy postawić na antywłamaniowe drzwi o odpowiednich parametrach. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na ich design oraz materiał, z którego zostały wykonane. Potrzebujesz pomocy przy podjęciu decyzji bądź wykonaniu montażu? Skontaktuj się z nami, a chętnie Ci doradzimy!

Share this post