Drzwi wewnętrzne – trendy na rok 2022

W roku 2022 najbardziej cenione rozwiązania w aranżacjach wnętrz będą wiązały się z minimalizmem, naturą, ekologią, przedmiotami vintage, akcesoriami wykonanymi ręcznie, materiałami pochodzącymi z recyklingu, nawiązaniami do lat 80., a także z przytulnością oraz szeroko pojętym komfortem. Większość z tych nurtów odnosi się głównie do mebli lub dodatków, jednak warto zadbać o to, by całe wnętrze stanowiło harmonijną całość. Jakie wybrać drzwi wewnętrzne, by Twoje mieszkanie zachwycało w 2022 roku i kolejnych latach? Sprawdź nasze propozycje!

Dawne trendy, o których warto zapomnieć

Aby podążać w kierunku minimalizmu oraz inspiracji naturą, warto nieco odejść od tego, co jeszcze niedawno było niezwykle popularne, czyli od przeszkleń na całej wysokości skrzydła drzwiowego, wykończenia na wysoki połysk, pomarańczowych odcieni drewna, łuków i zaokrągleń, przesadnie finezyjnych wzorów, a także nienaturalnych, jaskrawych barw. Dziś zadaniem drzwi nie jest rzucanie się w oczy, ale pełnienie funkcji wdzięcznego tła, na którym pięknie prezentują się modne, wyraziste meble, rośliny doniczkowe czy różnego rodzaju miękkie tkaniny.

Minimalizm i inspiracja naturą

W 2022 roku modne będzie to, co swoją prostą formą stwarza atmosferę harmonii. Zwykle przedpokój lub korytarz jest miejscem, z którego widzimy wszystkie w mieszkaniu drzwi wewnętrzne, dlatego przed ich wyborem warto zastanowić się, jak będzie wyglądało to pomieszczenie. Niezależnie od tego, czy wykańczasz mieszkanie w nowym budownictwie, czy może przeprowadzasz rewolucję w wieżowcu albo zmieniasz koncepcję w domu jednorodzinnym, prostota i minimalizm to zawsze dobry pomysł. Polecamy na przykład drzwi DOORSY INDIANAPOLIS, które wręcz zachwycają ascetyczną oszczędnością, która doskonale będzie współgrała ze stylem skandynawskim, glamour czy loftowym.

Klasyka czy nowoczesność?

Oprócz skrajnego minimalizmu w tym roku projektanci będą stawiać także na jego przeciwieństwo, czyli zdobienia w klasycznym wydaniu. Model DOORSY YORK to idealna propozycja dla każdego, kto czuje sentyment do iście pałacowych rozwiązań. Ciemny kolor drewna nada szlachetnego charakteru wnętrzu, które powinno w jakiś sposób korespondować ze skrzydłami z delikatnymi frezami. Jeżeli wolisz mniej ryzykowne rozwiązania, które na pewno odnajdą się w Twoim domu, sprawdź model PORTA DECOR W KOLORZE DĄB MATOWY. Gładkie, proste drzwi o barwie i rysunku nawiązującym do surowego, naturalnego drewna wspaniale odnajdą się we wnętrzu boho, skandynawskim oraz loftowym.

Szukasz profesjonalistów, którzy precyzyjnie zamontują drzwi wewnętrzne we wszystkich pomieszczeniach Twojego domu w Legionowie, Nasielsku, Nowym Dworze Mazowieckim, Pomiechówku, Pułtusku, Wołominie lub okolicach? Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą!